تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

 

دنیای مدرن دارای تکنولوژی مدرن نیز هست . کولر گازی یکی از وسایل مدرن زندگی امروزه هست. این تکنولوزی و دستگاه ها وقتی دوچار مشکل میشوند برای رفع این خرابی و یا مشکل نیاز به یک فرد که مهارت و دانش آن را دارد نیازمند است.

کولر گازی یکی از این وسایل مدرن هست که حتی برای راه اندازی و نصب آن نیاز به مهارت است اگر مهارت و تجربه  این کار را ندارید بهتر است که با یک شرکت معتبر تماس حاصل فرماید و از انها درخواست تعمیر کار و یا نصب کولر گازی درخواست کنید.

کولر گازی دارای انواع بسیا متفاوت است و ما باید ابتدا بدانیم کولر گازی که داریم از چه نوع است. و اگر نوز نخریده ایم و قست خرید داریم بهتر است که این تفاوتها را بدانیم.

تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی

ابتدای ترین سوال این است که تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی در چیست؟ آیا استفاده از کولر گازی اینورتر مزیتی نسبت به کولر گازی معمولی دارد؟ کدام کولر گازی بهتر است؟ معمولی یا اینورتر؟ مصرف انرژی کولر گازی اینورتر نسبت به کولر گازی معمولی چگونه است؟
ممکن است سوالات بالا برای شما نیز پیش آمده باشند. در این مقاله از کاراباما قصد داریم به زبان ساده، فرق کولر گازی اینورتر و معمولی را شرح دهیم، تا اگر قصد خرید کولر گازی دارید، با آگاهی بیشتری به انتخاب کولر گازی مناسب خود بپردازید.

پیش از آنکه به بیات تفاوت های میان کولر گازی های اینورتر و معمولی بپردازیم، بهتر است بدانید که این دو نوع کولر گازی در سیکل مکانیکی و سرمایشی خود، تا حد بسیار زیادی مشابه هستند. به طوری که حتی اجزای به کار رفته در سیستم های این دو نوع کولر گازی نیز، مشابه بوده و تنها در چند جزء محدود تفاوت دارند. تفاوت اصلی در واقع، در مدار الکتریکی متفاوت کولر گازی اینورتر در مقایسه با کولر گازی معمولی است.

در صورتی که کولر گازی شما دچار مشکل شده و نیاز به سرویس یا تعمیر دارد، با شرکت کولرساز تماس گرفته و درخواست تعمیرکار و یا نصاب کولرگازی کنید.

شرکت کولرساز دارای کارشناسانی است که به شما مشاوره رایگان می دهند.

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

تفاوت کولر گازی های اینورتر و معمولی – مزایا و معایب

ر اینجا قصد داریم که بزرگ ترین فرق بین کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر یا معمولی، در این است که موتور کولر گازی اینورتر دارای سرعت متغیر می باشد. این در حالی است که سرعت کمپرسور برای کولر گازی معمولی ثابت است.
دومین تفاوت مهمی که مشاهده می شود، این است که کولر گازی های اینورتر دارای مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل های معمولی هستند.
سومین تفاوت در این است که تکنولوژی اینورتر در کولر گازی، موجب خنک کنندگی و گرمایش کارآمدتر و سریعتری نسبت به مدل معمولی کولر گازی می شود.
چهارمین فرق کولر گازی های اینورتر و معمولی، در میزان سر و صدای تولیدی آنهاست که در مدل های اینورتر، این مقدار بسیار کمتر می باشد.
پنجمین تفاوت به عدم وجود خازن و سیم پیچ استارت در داخل سیستم داخلی کولر گازی اینورتر برمی گردد.
و نهایتا آخرین تفاوت به عمر مفید کولر گازی شما مربوط بوده و حاکی از این است که نسبت به مدل های غیر اینورتر یا معمولی، کولر گازی های اینورتر دارای استهلاک کمتری بوده و عمر مفید بیشتری دارند.

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

سرعت متغیر

سرعت متغیر چیست: با تغییرات مقادیر ولتاژ و فرکانس برق ورودی به کمپرسور، سرعت کارکرد موتور یا همان کمپرسور در کولر گازی های اینورتر، قابلیت تغییر داشته و به این صورت عمل می کند که در لحظه شروع به کار یا راه اندازی، با سرعت کمتری عمل نموده و سپس به مرور بیشتر می شود.

همین امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی بوده به طوری که در برخی گزارشات، این کاهش تا ۶۰٪ نیز گزارش شده است.

مصرف برق کمتر

کدام نوع کولر گازی مصرف برق کمتر دارد و به صرفه می باشد؟ به طور کلی کمپرسور کولر گازی و اسپلیت معمولی، در هنگام راه اندازی یعنی در لحظه استارت به کار، به دلیل غلبه بر حالت اینرسی، همواره به انرژی بیشتری در مقایسه با حالت کارکرد مدوام خود نیاز دارند.

در این مواقع جریان آمپر مصرفی کولر گازی به نزدیک ۲ و حتی ۳ برابر حالت معمولی کارکرد خود می رسد. اما با استفاده از کمپرسورهای dc – inverter در کولرهای گازی و داکت اسپیلیت ها، به دلیل متغیر بودن سرعت کمپرسور و درواقع سرعت کمتر آنها در ابتدای کار، این بار زیاد بر دستگاه و کنتور برق وارد نشده و درنتیجه میزان مصرف را کاهش می دهد.

همچنین بعد از رسیدن دستگاه به دمای مورد نظر، کمپرسور خاموش نمی شود، بلکه دور خود را کم می کند. در زمانی که نیازی به تمامی ظرفیت کمپرسور وجود ندارد، دستگاه می تواند برحسب نیاز خود، به صورت هوشمند از درصدی از توان خود استفاده نماید.

در نتیجه هزینه مالی شما برای برق مصرفی کولر گازی اینورتر پایین تر می آید. این درحالی است که کولر گازی های معمولی چنین قابلیتی را نداشته و از زمان شروع به کار، با ۱۰۰٪ توان خود تا لحظه خاموش شدن یا اتومات کردن، به کار خود ادامه می دهند.

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

بهترین تعمیرکار کولرگازی در تهران

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

دمای یکنواخت تر و سرمایش/ گرمایش سریعتر

در اینجا قصد داریم در مورد سرمایش و گرمایش و سرعت انواع مختلف کولر گازی صحبت کنیم. سرعت سرمایش و گرمایش کولر گازی های مجهز به سیستم اینورتر، بیشتر از کولر گازی های معمولی می باشد. همچنین دمای تولید شده در اتاق بسیار یکنواخت تر است. دلیل این امر، به همان متغیر بودن سرعت کمپرسور کولر گازی های اینورتر برمی گردد.

در ابتدای شروع عملیات سرمایش یا گرمایش، کولر گازی اینورتر توان خود را برای رساندن دمای محیط به دمای مطلوب به کار می برد و هنگامی که به دمای مطلوب می رسد، به جای خاموش شدن، قدرت موتور را با کاهش سرعت چرخش کمپرسور، کاهش می دهد. بنابراین دمای دلخواه حفظ شده و یک مقدار یکنواخت پیدا خواهد کرد.

اما در کولر گازی غیر اینورتر یا معمولی، سرعت خنک سازی و گرمایش یکنواخت است و با رسیدن دمای محیط به مقدار دلخواه، کمپرسور دستگاه خاموش شده و پس از گذشت مدتی و افت چند درجه ای، مجددا روشن می شود و برای رسیدن به دمای دلخواه دوباره به کار می افتد. این روند موجب یک نوسان دمایی در محیط می گردد و سرعت کمتری نیز نسبت به مدل اینورتر خواهد داشت.

لرزش و صدای کمتر و عمر مفید بیشتر

کدام کولر گازی دارای صدای کمتر است هر چه صدا کمتر باشد آرامش بیشتر است کمپرسورهای معمولی برای کار کردن نیاز به آمپر بالایی دارند و در نتیجه انرژی زیادی به صورت گرما تلف می شود و به خاطر دور زیاد، لرزش و صدای نسبتا زیادی نیز تولید می کنند. این در حالی است که کمپرسورهای اینورتر بسیار کم صدا بوده و به خاطر قابلیت کارکرد با دور پایین، کمترین انرژی گرمایی را تلف می کنند.

علاوه بر این، به دلیل قابلیت کارکرد با دور متغیر و عدم نیاز به خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور دستگاه، کولر گازی های اینورتر دارای استهلاک مکانیکی و نیز حرارتی کمتری در طول مدت کارکرد خود بوده و همین امر موجب افزایش طول عمر مفید این دستگاه ها در مقایسه با مدل معمولی می گردد.

عدم وجود خازن و سیم پیچ استارت

در اینجا در مورد سااختار داخلی کولر گازی یک توضیح کوچک ارائه می کنیم: در ساختار داخلی کمپرسورهای اینورتردار، سیم پیچ استارت وجود ندارد و طراحی آن به صورت سیم پیچ ستاره می باشد. همانطور که می دانیم یکی از مشکلات و عوامل مصرف داکت اسپیلیت ها، استفاده از خازن در آن ها است که مخصوصا در هنگام استارت، آمپر زیادی از شبکه برق می گیرد و باعث صدمه زدن به سایر وسایل برقی می شود.

خازن به صورت دائم کار ذخیره و تأمین آمپر را برای کمپرسور به عهده دارد. اما سیستم اینورتر، برق ورودی AC متناوب را به DC تبدیل و با کنترل فرکانس، دور کمپرسور را تنظیم می کند و دیگر برای استارت اولیه و همچنین کارکرد، نیازی به خازن ندارد.

نکته قابل توجه آن است که اگر ساختار کمپرسور بر اساس اینورتر طراحی نشده باشد، با نصب کیت های تغییر ولتاژ بر روی دستگاه، فقط فرکانس برق تغییر می کند و در کارکرد کمپرسور تفاوتی ایجاد نمی شود و دستگاه قابلیت کارکرد با دور متغییر را پیدا نخواهد کرد.

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

ارسال تعمیرکار و نصاب کولر گازی در تهران

شمال تهران: تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌آباد_مبارک‌آباد، اقدسیه، زعفرانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد،پونک، سعادت آباد و شهرک غرب جنت اباد

شرق تهران: تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک ویلایی زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، وحیدیه، کالاد، شمس‌آباد، حکیمیه، نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصورآباد

غرب تهران: ستارخان، آریاشهر، ، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک، کن و وردآورد

جنوب شهر تهران: مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌آبادشهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

مرکز تهران: یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید (طالقانی)، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری (نادری)، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان

تعمیر و نصب کولرگازی معمولی و اینورتر در تهران

شرکت مهندسی کولرساز دارای تعمیرکاران و نصابان کولر گازی معمولی و اینورتور  در سراسر تهران می باشند.تعمیر کاران شرکت کولرساز دارای مدارک بالا بوده و آموزش های لازم و دوره های مختلف را گذرانده اند و تجربه بالای آنها باعث میشود که هر گونه مشکل و خرابی کولر گازی معمولی و اینورتور را برطرف کنند.

برای دریافت اطلاعات و چگونگی ارسال تعمیرکار و نصاب کولر گازی معمولی و اینورتور با  شرکت کولرساز با دفتر تماس حاصل فرماید شرکت کولرساز دارای متخصصینی است که به شما مشاوره رایگان می دهند.

با ما تماس بگیرید:

تلخاب فراهانی : ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تماس با ما