علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی

زندگی مدن وسایل مدن دارد و این وسایل ممکن است که دوچار مشکل و خرابی شوند و چون وسایل حساس و پیچیده ای هستند خودتان نتوانید آنها را تعمیر کنید و نیازمند تعمیر کار حرفه ای باشید.

یکی از این وسایل مدر که در اکثر خانه های امروزی یافت می شود کولر گازی است. گولر گازی به علت پیچیده بودن و حصاص بودن آن حتی در هنگام نصب نیازمند نصاب حرفه ای می باشد. و اگر خراب شد نیازمند تعمیر کار حرفه ای شرکت کولرساز این افتخار را دارد که در نصب و تعمیر کولر گازی و اسپلت به شما خدمات ارائه دهد.

تابستان و گرمای آن برای اکثر مردم گرمای عجیب و غریب برخی از روزهای تابستان فقط با کولر گازی قابل تحمل است. عمق فاجعه جایی است که در چنین روزهای گرمی کولر گازی ناگهان خاموش می شود و از کار بیوفتد! اما این مشکل ممکن است برای خیلی از ما اتفاق بیوفتد و موضوع تازه ای نیست.

هر چند که با سرویس سالیانه کولر گازی می توان از بروز بسیاری از این اتفاقات ناخوشایند و بعضا پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کرد؛ با این تفاسیر اگر چنین اتفاقی برای کولر شما هم بیوفتد، می توانید با خواندن این مطلب به دلایل اصلی خاموش شدن کولر گازی پی ببرید و اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر به هر علت شما با این مشکل مواجه شدید که کولر گازی با مشکل خاموش شدن ناگهانی کولر دو تیکه یا اسپیلت خود روبرو شده اید، پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه مطلب علت خاموش شدن کولر گازی، در صورتی که هیچ گونه تخصص و دانش فنی در زمینه تعمیر و سرویس کولر گازی ندارید، کولر خود را به دست تعمیرکاران خبره کاراباما بسپارید.

شما می توانید با   شرکت کولرساز تماس حاصل فرماید و در خواست تعمیر کار و یا نصاب کولر گازی بفرماید شرکت دارای مهندسان و کارشناسانی می باشد که به شما مشاوره رایگان هم می دهند.

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

علت خاموش شدن کولر گازی

ما در اینجا سعی داریم که علتهای مختلف خاموش شدن ناگهانی کولر گازی را بیان کنیم و شما بدانید در این مواقعه چه عکس العملی انجام دهید.

مشکلات برق کشی ساختمان یا کولر

اولین راهکار قبل از هر اقدامی از سلامت سیم کشی و برق ساختمان و همچنین برق رسانی صحیح به کولر خود مطمئن شوید. ممکن است یک اتصالی کوچک سیم های برق و یا اشکال در فیوز باعث خاموش شدن کولر گازی شما شده باشد.

تنظیمات ترموستات

یکی از ساده ترین توضیحات برای علت خاموش شدن ناگهانی کولر دوتیکه شما نوع تنظیمات ترموستات کولر باشد. یک ترموستات خودکار ممکن است در یک زمان مشخص خاموش و روشن شود و اگر شما سهوا درجه ترموسات را بیشتر از حد انتظار تنظیم نمایید، ممکن است کولر به طور کلی خاموش شود.

اورلود موتور

برخی از موتورهای کولرها مجهز به یک سوئیچ استراحت هستند که به هنگام اورلود موتور آن را خاموش می کنند. دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد از جمله مدت زمان طولانی، تهویه نامناسب و ولتاژ نامناسب.

سوئیچ های ایمنی فشار (هایپرشر و لوپرشر)

برخی از کولرها دارای سوئیچ فشار هستند که مبرد، پمپ حرارتی و اجزا مشابه دیگر را نظارت می کنند. هنگامی که فشار بیش از حد بالا می رود، سوئیچ به طور خودکار سیستم را برای جلوگیری از بروز آسیب بیشتر خاموش می کند.

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

بهترین تعمیرکار کولرگازی در تهران

ماهرترین نصاب و تعمیر کار کولر گازی در تهران

کثیف بودن فیلترها

فیلترهای هوا یک شبکه ایمن هستند که هوای محیط شما را از آلودگی و گرد و غبار پاک می کنند. اما زمانی که با گرد و خاک پوشیده می شوند، از دوست تبدیل به دشمن می شوند!

یک فیلتر هوای کثیف جریان هوا را در کانال های هوای منزل شما مسدود می کنند و باعث می شوند کولر شما به سختی و در مدت زمان طولانی تری خانه شما را خنک سازد و این مسئله تا زمانی ادامه خواهد داشت که یا:

  • کولر شما از کار بیوفتد.
  • کولر بیش از حد گرم شود و جریان برق سیستم را قطع کند.

راه حل این موضوع تمیز کردن به موقع فیلترهای کولرتان است. اگر در این زمینه تخصص آگاهای کافی ندارید پیشنهاد می کنیم مقاله تعمیرکردن فیلتر کولرگازی  را مطالعه کنید.

کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور، لوله های پر از مبرد هستند که از طریق یونیت خارجی کولر عملیات خود را اجرا می کنند. اگر این کویل ها کثیف باشند، کولر شما مدت زمان طولانی تری کار می کند که این مسئله باعث گرم شدن بیش از حد کولر می شود.

به همین دلیل است که: کولر دو تیکه یا اسپیلت استاندارد دارای دو بخش است: یونیت خارجی و یونیت داخلی. یونیت داخلی از مبرد برای جذب گرما از محیط داخلی و خنک کردن آن استفاده می کند. این مایع داغ مبرد به یونیت خارجی جریان پیدا می کند.

اما اگر کویل ها پر از خاک باشند، مبرد نمی تواند گرما را به راحتی کاهش دهد چرا که گرد و خاک دقیقا مثل عایق عمل می کند. بنابراین مبرد نمی تواند گرمای بیشتری را از کولر شما جذب کند و باعث می شود کولر شما رطوبت هوا را از بین ببرد. در چنین شرایطی کولر شما مدام در حال کار خواهد بود تا زمانی که بیش از حد گرم شود چرا که نمی تواند به دمای تنظیم شده ترموستات برسد.

راه حل: یونیت خارجی را با اسپری تمیزکننده مخصوص کویل تمیز کنید. و یا اینکه برای اطمینان بیشتر برای سرویس کولر گازی خود با مرکز کاراباما تماس بگیرید.

علت خاموش شدن کمپرسور کولر گازی

شاید با مشکل خاموش شدن کمپرسور کولر گازی مواجه شوید.خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در اکثر موارد احتمالا  باید با تعمیرکار کولر گازی باتماس بگرید.

در این مطلب میخواهیم در رابطه با علت خاموش شدن ناگهانی کمپرسور کولر گازی صحبت کنیم. اگر کولر شما هم با مشکل مواجه شده است، در صورت نداشتن تخصص کافی بهتر است با مرکز تخصصی تعمیر و سرویس کولر گازی کاراباما تماس بگیرید و یا اینکه درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی نماییم.

 

اگر کولر گازی شما خیلی زودتر از انکه فضا را خنک کند خاموش می شود، به احتمال زیاد کمپرسور کولر مشکل دارد. دلایل رایج در رابطه با این مشکل عبارتند از:

نامناسب  بودن مقدار مبرد

در صورتی که مقدار مبرد خیلی کم یا خیلی زیاد باشد، ممکن است کمپرسور به طور ناگهانی و یا زودتر از زمان مناسب خاموش شود.

اشکالات برقی

ممکن است قطعه ای از اجزای الکتریکی  کمپرسور معیوب شده باشد. حتی چیز کوچکی مثل خراب شدن یک سیم ساده می تواند باعث آسیب جدی به کمپرسور شود.

کثیف بودن کویل های کندانسور

هنگامی که کویل های کندانسور با گرد و غبار و خاک مسدود می شوند، گاهی اوقات کمپرسورها به سرعت خاموش می شوند.

 

 

یخ زدن

اگر شما متوجه وجود یخ زدگی یا برفک در قسمت خارجی یونیت شدید. به احتمال زیاد مبرد کم است و این موضوع اغلب باعث می شود که کمپرسور به صورت ناگهانی خاموش و روشن شود و مانع از ورود هوای خنک به خانه شود.

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهرانعلت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

گرم شدن بیش از حد

هنگامی که کمپرسور بیش از حد گرم می شود، ممکن است به عنوان یک مکانیسم دفاعی خاموش شود.

علت گرم شدن زیاد کمپرسور

هر تکنسین تعمیر کولر گازی می تواند به شما بگوید که گرم شدن زیاد یکی از علت های رایج مشکلات کمپرسور کولر های گازی است. اما به چه دلیل کمپرسور گرم می شود؟ قبل از تماس با تعمیرکار کولر گازی به نکات زیر توجه کنید:

نسبت فشار تخلیه به مکش

فشار تخلیه ممکن است بیش از حد بالا و یا اینکه فشار مکش بیش از حد کم باشد. این موارد ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. ممکن است گاز مبرد خیلی کم باشد و یا سیستم بیش از حد شارژ شده باشد. ممکن است شیر انبساط و یا فن کندانسور معیوب شده باشد.

همچنین کویل های کندانسور کثیف می توانند این مشکل را ایجاد کند. به همین علت سرویس به موقع می تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری نماید.

روغن ریزی

کمپرسورها نیاز به روغن تبرید دارند تا به درستی عمل کنند. وقتی که کمپرسورها خیلی گرم می شوند روغن کاهش می یابد وحلقه های پیستون، سیلندرها و دیگر اجزا یکی یکی از کار می افتند.

این عوامل و بسیاری از موارد دیگر ممکن است کمپرسور را به طور کامل از کار می اندازند.

عدم سرویس به موقع

سرویس به موقع کولر گازی و یا اسپیلت می تواند از بروز مشکلاتی مثل خاموش شدن ناگهانی کمپرسور و در نهایت از کار افتادن کولر و متحمل شدن خسارت مالی زیاد جلوگیری کند. برای هر کولر گازی یا اسپیلت حداقل یک بار سرویس در سال امری ضروری است! تا ضمن عیب یابی به موقع کولر، از بروز مشکلات جدی و پرهزینه جلوگیری شود.
پیشنهاد می کنیم که با نزدیک شدن به فصل تابستان حتما قبل از استفاده از کولر گازی خود، برای سرویس و عیب یابی احتمالی آن با مرکز تخصصی تعمیرات و سرویس کولر گازی تماس بگیرید و اینکه  درخواست خود را از طریق فرم به صورت آنلاین ثبت نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن یکی از بهترین تکنسین های مرکز خود را به محل کار یا منزل شما اعزام نماییم.

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

علت خاموش شدن کولر گازی به صورت ناگهانی تعمیر کولرگازی در تهران

ارسال تعمیرکار و نصاب کولر گازی در تهران

شمال تهران: تجریش، نیاوران، قلهک، جماران، ازگل، لویزان، مینی سیتی، سوهانک، دروس، حسین‌آباد_مبارک‌آباد، اقدسیه، زعفرانیه، محمودیه، فرمانیه، کامرانیه، داودیه، دزاشیب، جردن، الهیه، ولنجک، اوین، ظفر، درکه، فرحزاد،پونک، سعادت آباد و شهرک غرب جنت اباد

شرق تهران: تهران نو، تهرانپارس، نارمک، شهرک امید، شهرک ویلایی زیتون، سرخه حصار، پیروزی، گرگان، وحیدیه، کالاد، شمس‌آباد، حکیمیه، نیروی هوایی، نظام آباد، مجیدیه، حشمتیه، منصورآباد

غرب تهران: ستارخان، آریاشهر، ، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، تهرانسر، حصارک، آزادی، فردوس، دهکده المپیک، کن و وردآورد

جنوب شهر تهران: مشیریه، شهرک مسعودیه، افسریه، خانی آباد نو، نازی‌آباد، نعمت آباد، یاخچی‌آباد، امیربهادر، آذری، اتابک، خراسان، خزانه فلاح، خزانه بخارایی، شاپور، مولوی، سیروس، دروازه غار، جوادیه، یافت‌آباد، منیریه، امیریه، شوش، بازار تهران، شهرری، کوی سیزده آبان، دولت‌آبادشهرک رسالت بازار چینی فروش هاکیان شهر، یافت آباد بازار موبایل و مبل ایران.

مرکز تهران: یوسف آباد، امیرآباد، عباس‌آباد، جلفا، خواجه عبدالله، بهارشیراز، زرتشت، بهجت آباد، تخت جمشید (طالقانی)، تخت طاووس، سهروردی، آپادانا، توحید، جمهوری (نادری)، استانبول، توپخانه، لاله زار، باغ صبا، فاطمی، آرژانتین، آذربایجان

شرکت مهندسی کولرساز دارای تعمیرکاران و نصابان کولر گازی در سراسر تهران می باشند.تعمیر کاران شرکت کولرساز دارای مدارک بالا بوده و آموزش های لازم و دوره های مختلف را گذرانده اند و تجربه بالای آنها باعث میشود که هر گونه مشکل و خرابی کولر گازی را برطرف کنند.

برای دریافت اطلاعات و چگونگی ارسال تعمیرکار و نصاب شرکت کولرساز با دفتر تماس حاصل فرماید شرکت کولرساز دارای متخصصینی است که به شما مشاوره رایگان می دهند.

با ما تماس بگیرید:

تلخاب فراهانی : ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تماس با ما