تعمیر کولر آبی در تهران شهرک غرب سعادت اباد تجریش قیطری

تعمیر کولر آبی در تهران

شهرک غرب. سعادت اباد .تجریش و ونک میرداماد …

تعمیر کولر ابی تهران

تعمیر کولر آبی در تهران تکنسین های شرکت کولر ساز در زمین کولر ابی کولر گازی و پکیچ ابگرمکن دیواری ارائه خدمات میدهند.

تعمیر کولر آبی در فصل بهار و تابستان به صورت تخصصی و فشرده ارائه میدهیم.

به علت هماهنگ بودن کولرهای آبی با بیشتر از مناطق ایران، همواره از زمان قدیم مردم کشور ما از کولر های آبی استفاده میکردن و مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از علت هایی که کولر آبی را مورد توجه ما ایرانیان قرار میدهد، کم مصرف بودن آنهاست.

برای تعمیر کولر آبی اولین موضوعی که مد نظر قرار میگیرید مشاوره و یا گرفتن خدمات از افراد متخصص در این حوزه میباشد.

ولی اگر خودتان تصمیم به تعمیر و شروع عیب یابی موتور کولر آبی را دارید، باید ابتدا بدانید که تعمیر کولر آبی با سرویس کولر آبی دو مسئله متفاوت هستند.

در صورت نیاز گروه فنی کولر ساز ۲۴ در خدمت شما عزیزان میباشد و بالاترین سطح خدماتی را با پایین ترین حد قیمت به شما دوستان عزیز ارائه دهد.

یکی از پرمصرف ترین تجهیزات خنک کننده در ایران کولرهای آبی می باشد
که مخصوص مناطق با آب و هوای خشک می باشد که بدلیل ایجاد رطوبت در هوای خشک بوسیله تبخیر آب مانع از خشک شدن هوای تنفسی میشود.

لازم به یاد آوری است که رطوبت ایجاد شده بوسیله این کولرها از شوکهای ناشی از جریان الکتریسیته ساکن جلوگیری می نماید.

در استفاده طولانی مدت از کولر آبی در روند کاری کولرهای آبی گاهی مشکلاتی ایجاد میشود که نیاز این وسیله به سرویس سالیانه و دوره ای و همچنین در صورت بروز مشکل نیاز به تعمیر کولر آبی لازم و ضروری است.

که در این مورد باید از تعمیر کار کولر آبی متخصص یاری گرفت که گروه فنی کولرسازان ۲۴ در امر تعمیر کولر در غرب تهران و سایر نقاط تهران آماده خدمت رسانی میباشد.

عمده مشکلات و عیب های کولر آبی به همراه دلیل و راه تعمیر کولر
کلید کولر را که می زنید کولر روشن نمی شود و پمپ آب هم کار نمی کند؟
احتمالا فیوز برق قطع است. برای اطمینان از این موضوع باید فیوزها را توسط فازمتر بررسی کنید.

اگر فیوز خراب باشد فاز به آن می رسد ولی با فشار دادن اهرم فاز قطع می شود. این مسئله نشان می دهد که فیوز باید تعویض شود. با تعویض فیوز مشکل حل خواهد شد.

دلیل دیگر این است که احتمال دارد در سیم فاز و یا نول قطعی داشته باشید.

در این حالت فیوز سالم است و در پریز کولر هم احتمالا برق وجود دارد و مشکل نرسیدن برق به ترمینال کولر است. در این حالت سیم کشی مشکل دارد و قطع شده که باید محل قطعی را پیدا کرد تا رفع عیب شود و یا لازم است کلاً سیم عوض شود.

اما اگر در پریز هم برق نبود باید بررسی کنید که مشکل از کجای برق ساختمان است. این کار را به کارشناس برق واگذار کنید.

با اینکه کولر روشن می شود و موتور کار می کند ولی باد داغ می زند
اغلب این عیب به دلیل این است که کولر آبی کم آب شده است. باید عیب را از خود تشتک کولر پیدا کنید. دریچه کولر را بردارید، اگر آب وارد تشتک کولر آبی نمی شود که باید دید مشکل کار از کجاست.

در این صورت ممکن است گرفتگی از شناور باشد و یا والو خراب است و یا حتی آب به طبقه بالا در محل کولر آبی نمی رسد. هر یک از این موضوعات باید بر طرف شود تا مشکل حل شود.

برای این منظور اگر شناور رسوب گرفته باید با استفاده از سرکه رسوب زدایی شود و دوباره نصب شود و یا تعویض شود.

اگر لوله رابط آب گرفته بهتر است تعویض شود و اگر آب در مسیر نیست و به کولر آب نمی رسد باید با نصب پمپ آب خانگی و یا بواسطه نصب منبع ذخیره آب در پشت بام مشکل را حل کنید.

اما اگر آب در تشتک هست مشکل از آب پخش کن های کولر و یا پمپ آب است و یا شیلنگ های رابط سوراخ شده اند.

اگر عیب از پاره شدن و یا سوراخ شدن شیلنگ آب پخش کن پوشال ها باشد باید شیلنگ تعویض شود و یا اگر رسوب گرفته باید رسوب زدایی شود.

اما اگر پمپ آب کولر کار نمی کند باید عیب را بررسی کنید.

تعمیر کولرابی در تهران تعمیر موتور کولر ابی

چرا که ممکن است موتور پمپ نیم سوز شده باشد و یا هرزگرد پروانه کار نکند. برخی مواقع هم ممکن است که برق پمپ قطع شده باشد.

برای اطمینان از اینکه پمپ سوخته باید با دو سر سیم مطمئن که برق دارد پمپ امتحان شود. اگر سوخته بود بهتر است تعویض شود اما اگر نسوخته بود باید ایراد برقی پمپ شناسایی و بر طرف شود.

اما نکته مهم در این قسمت این است که نباید روغن کاری پمپ آب که ما به طور کامل روش انجام آن را در مطلب نحوه روغن کاری پمپ آب کولر آبی توضیح داده ایم را بعد از تعمیر و قبل از نصب دوباره آن بر روی بدنه کولر آبی فراموش کرد، زیرا خشک کار کردن پمپ آب سبب بروز مشکلات بیشتر در آن می شود.

چنانچه بعد از بررسی های انجام شده متوجه سوخته بودن پمپ آب کور آبی شدید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید این وسیله مطلب راهنمای خرید بهترین پمپ آب کولر آبی را مطالعه کنید.

با اینکه موتور کولر کار می کند و پمپ هم آب رسانی می کند و آب هم به اندازه کافی هست ولی کیفیت باد خنک کم است.
شل و یا سفت بودن تسمه پروانه: دلایل متنوعی می توانند این مشکل را به وجود بیاورند ولی یکی از اصلی ترین این دلیل ها شل و یا سفت بودن تسمه پروانه است.

تسمه پروانه اگر شل باشد به خوبی موتور نمی تواند پروانه را حرکت دهد و اگر تسمه پروانه سفت باشد به موتور فشار خواهد آمد و دور موتور مناسب نخواهد بود.

باید با دست تسمه پروانه را فشار دهید. تسمه نه زیاد سفت باشد و نه شل.

اگر شل یا سفت بود باید برای اینکه تسمه را بتوانید تنظیم کنید پایه الکتروموتور را شل کنید و موتور را به آرامی به سمت موافق حرکت دهید. یعنی به سمتی که تسمه سفت و یا شل شود.

کارشناسان اعتقاد دارند بهترین حالت تسمه این است که وقتی در نزدیکی پولی کوچک تسمه را با انگشت فشار می دهید باید تسمه تا یک بند انگشت به هم نزدیک شود.

حالت دیگر این است که وقتی کولر را خاموش کردید فورا پروانه نایستد و حدود ۵ تا ۶ دور حداقل بچرخد و بعداً توقف کند.

سرویس کولر آبی ارج

تعمیر کولرآبی ارج

سرویس کولر آبی آبسال

تعمیر کولر آبی آبسال

سرویس کولر آبی سپهر الکتریک

تعمیر کولر آبی سپهر الکتریک

سرویس کولر آبی خزر

تعمیر کولر آبی خزر

سرویس کولر آبی انرژی

تعمیر کولر آبی انرژی

و سرویس و تعمیر تمامی برندهای کولر آبی…..

تعمیر کولر آبی در تهران شهرک غرب. سعادت اباد .تجریش و ونک میرداماد ... تعمیر کولر آبی در تهران تکنسین های شرکت کولر ساز در زمین کولر ابی کولر گازی و پکیچ ابگرمکن دیواری ارائه خدمات میدهند. تعمیر کولر آبی در فصل بهار و تابستان به صورت تخصصی و فشرده ارائه میدهیم. به علت هماهنگ بودن کولرهای آبی با بیشتر از مناطق ایران، همواره از زمان قدیم مردم کشور ما از کولر های آبی استفاده میکردن و مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از علت هایی که کولر آبی را مورد توجه ما ایرانیان قرار میدهد، کم مصرف بودن آنهاست.…

User Rating: ۴.۶۵ ( ۱ votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تماس با ما